Aktualności

Nie ma dostępnych aktualności.

Klasy VII na Giełdzie Minerałów

25 listopada 2017 r. uczniowie wszystkich klas siódmych wraz z panią Mariolą Muszyńską mieli możliwość obejrzenia 61. Ogólnopolskiej Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich, która odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury.

Plebiscyt Echa Dnia na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą

Zachęcamy do oddawania głosów na klasy z SP 33 w plebiscycie na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą, który jest organizowany przez redakcję gazety Echo Dnia na zakończenie akcji Pierwszaki 2017/2018 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły.

Urodziny Pluszowego Misia

29 listopada 2017 r. klasa 1e oraz uczniowie zerówki świętowali urodziny Pluszowego Misia w filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie zaprosiła ich pani z biblioteki szkolnej.

STREFA MAGII

29 listopada 2017 r. hol główny SP 33 zamienił się w magiczne miejsce zabaw andrzejkowych. Słychać było wesołą muzykę. Wszyscy świetnie się bawili.

Pierwszaki w bibliotece

W listopadzie najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w swoim pierwszym spotkaniu z biblioteką szkolną. 

 

Sukces uczniów SP 33 w turnieju wiedzy przyrodniczej

21 listopada 2017 roku uczniowie klasy VI a – Gabriela Rucińska, Filip Chłopek oraz Aleksander Sosna zajęli III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Przyrodniczej Bioróżnorodność królestwa grzybów zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Kielcach.

Nagroda Talenty Świętokrzyskie dla uczennicy SP 33!

17 listopada 2017 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Świętokrzyskiej uczennica klasy VII d Marta Śmiech odebrała nagrodę w kolejnej edycji Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów przyznawaną przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego laureatom międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, konkursów i turniejów oraz uczniom i studentom wyróżniającym się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi.

Śladami historii

W październiku 2017 r. uczniowie klasy III c uczyli się patriotyzmu i poznawali swój region podczas wycieczki do Wąchocka, gdzie zwiedzali Klasztor Cystersów.

Apel Ignacy Jan Paderewski - patronem naszej szkoły

W październiku uczniowie klasy III c i III h zgłębiali wiedzę o patronie naszej szkoły Ignacym Janie Paderewskim - wielkim muzyku, polityku i patriocie, który przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lekcja historii w klasie III c

10 listopada 2017 r. uczniowie klasy III c gościli tatę jednego z uczniów pana Sławomira Pękalę, który opowiadał o losach Polaków na przestrzeni dziejów oraz ich bohaterskiej postawie w walce o niepodległość.