Aktualności

INFORMACJA O WYNIKACH EGZAMINU

Szanowni Rodzice, drodzy Ósmoklasiści,

uprzejmie proszę o zapoznanie się z informacjami MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja/terminy-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2020-2021

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021

W celu pobrania informacji o wynikach egzaminu ósmoklasisty z serwisu: https://wyniki.edu.pl należy posłużyć się loginem i hasłem wygenerowanym indywidualnie dla każdego ucznia.

Login i hasło, o których mowa powyżej, może odebrać uczeń lub rodzic/opiekun prawny ucznia od dnia 14 lipca 2020 r. w godzinach 9.00 – 14.00 w sekretariacie szkoły pokój 109 lub 129.

Zaświadczenia po egzaminie ósmoklasisty można odebrać w szkole od dnia 31 lipca 2020 r. od godziny 11.00 w sekretariacie pok. 109 lub 129.

Mamy ośmioro laureatów i ośmioro finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W roku szkolnym 2019/2020 szesnaścioro uczniów SP 33 osiągnęło sukces w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego organizowanych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach.

NABÓR DO PRZEDSZKOLI 2020/2021 - WZNOWIONA REKRUTACJA

Od środy 13 maja br. zostanie wznowiona rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na terenie Miasta Kielce.

http://www.um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,22531,nabor-do-przedszkoli-20202021-nowe-terminy.html

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Drodzy Uczniowie!

Czy wiecie: kto i kiedy zainicjował to święto? Skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się w tym dniu książkami i różami? Od kiedy na polskich utworach (książkach, filmach, płytach itd.) umieszczany jest znak copyright? Biblioteka szkolna przygotowała dla Was, krótką historię tego święta.

Święta Wielkanocne z biblioteką szkolną

Drodzy Uczniowie! Zbliżają się Święta Wielkanocne. W tym roku będą one inne niż zazwyczaj. Mamy jednak nadzieję, że koronawirus nie popsuje Wam całkowicie świątecznej atmosfery.

E-booki dla czytelników

Biblioteka szkolna zachęca wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do korzystania z e-booków. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach wprowadziła możliwość utworzenia konta tymczasowego dla osób, które nie są jej czytelnikami.

Biblioteka szkolna poleca

Wyciągnij pióro, uruchom wyobraźnię, otwórz szuflady z pomysłami. Wojewoda świętokrzyski i Polskie Radio Kielce ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie „Tak widzę świat, tak go czuję - rzeczywistość w obliczu zagrożenia”.

„Spotkania z lekturą”

Biblioteka szkolna zachęca uczniów klas VIII, aby w okresie kwarantanny przeczytali książkę Oskar i pani Róża. Spróbujemy Wam przybliżyć kilka informacji dotyczących autora i samej lektury.

Akcja ,,ZOSTAJĘ W DOMU I CZYTAM KSIĄŻKI”

Aktualnie wszystkie dzieci i młodzież oraz wielu dorosłych jest zmuszonych do pozostania w domu. Wiemy, że dużo czasu spędzacie przed komputerem, ucząc się i pracując zdalnie. Wymaga to wiele wysiłku. Wytchnienie może przynieść literatura, a więc sięgnijmy po książkę i poczytajmy.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego celem jest promowanie  literatury pięknej dla młodego czytelnika.

 

Drodzy Uczniowie!

Nudzicie się? Nie macie co czytać? Poszukujecie lektury szkolnej, a nie macie jej gdzie wypożyczyć? Biblioteka szkolna zachęca Was do odwiedzenia poniższych stron  internetowych:

Waro czytać książki!

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł. Pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać kilka wartościowych książek. Przedstawiamy 10 powodów, dla których warto czytać książki:

Sukces uczennic SP 33 w konkursie wiedzy zoologicznej

6 marca 2020 r. w siedzibie Technikum Weterynaryjnego i Technikum Zawodowego Promotor w Kielcach odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Zoologicznej Zostań doktorem Dolittle, zorganizowanego przez Akademicką Fundację Staropolską pod patronatem honorowym Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Kielcach.